טיפים לבחירת קמינים לבית

החורף מגיע, ואם חשבתם לקנות קמין, זה הזמן הכי טוב לעשות את זה. לפני שתצאו למסע החיפושים, כדאי להכיר את שלושת הסוגים שיש היום בהיצע הקמינים: עץ, גז ונפט.

הקיץ נגמר, ולא יעבור זמן רב עד שהחורף יבוא, ואיתו טמפרטורות נמוכות, רוחות חזקות וגשמים. זה הזמן שבו צריך להתחיל לבחון את כל הדרכים לחמם את הבית ולשמור על טמפרטורה אידיאלית לאורך כל החורף. אם אתם שוקלים לקנות קמינים לבית, לפני שאתם מתחילים במסע החיפוש, ראוי שתכירו קודם את כל הסוגים שיש.

גז- קמינים מסוג גז הפכו בשנים האחרונות לבחירה הפופולאריות ביותר, משום שקל להפעיל אותם והם בטוחים יחסית. הסוג הזה בנוי ממתכת ויש לו דלת זכוכית שעמידה לחום הגבוה שנוצר בזמן השימוש. יש מכשירים שבנויים בתוך נישה מיוחדת בקיר ומכנים אותם built-in, ובעברית: קמיני גז חיצוניים.

בקמיני הגז יש אפשרות לווסת את הטמפרטורה באופן אוטומטי או ידני, ובסך הכל הם נחשבים לידידותיים לסביבה. אבל, גז הוא חומר שיכול להיות מסוכן בנסיבות מסוימות, ולכן כדאי לרכוש קמין גז שיש לו ארובה כפולה, ומבלי לפסוח על אישור של משרד התקנים. באשר למתקין, צריך לוודא שיש לו תעודה מטעם משרד העבודה.

לסיכום, סוג זה של קמין הוא קל ונוח לשימוש, אבל הוא מגיע במחיר גבוה לעומת האחרים.

עץ- קמין מעץ הוא הסוג המסורתי והקלאסי, ובדרך כלל הוא בנוי מאבן שאוגרת את החום ומפזרת אותו סביב. קמינים מעץ מחממים את הבית באמצעות שריפה של עץ יבש ממיני סוגים, בדרך כלל אלון או עצי הדר. עם הקמין הזה חשוב להקפיד שהעצים יהיו יבשים לגמרי כדי שיבערו טוב וכדי שלא יפיצו ריחות לא נעימים.

יש עוד יתרונות לסוג זה, מלבד הקסם שבחימום הבית עם עץ. אפשר לווסת את הטמפרטורה של הקמין לפי כמות העצים שבתא הבעירה- להגברת החום מוסיפים עוד עצים, ולהורדה חוסמים את פתחי האוויר.

גם הקמין הזה נחשב ליקר יחסית, אם כי פחות מקודמו, והוא מצריך הרבה תחזוקה.

נפט- קמיני נפט הם הסוף האחרון ברשימה. הסוג הזה מבוסס על תא חימום ושימוש בחומר שכולנו מכירים מתחנות הדלק. השימוש בחומר בעירה נוזלי מוריד את המחיר של הקמין, וגם את עלויות השימוש בו.

כמו קמין גז, קמיני נפט גם הם עשויים מתכת עבה ודלת זכוכית עמידה לחום הגבוה. כמו כן, אפשר לקנות אותו עם גזירי עץ קראמיים, שמדמים במראה שלהם עץ אמתי.

היעילות של קמין מסוג נפט היא הגבוהה ביותר, גם מבחינת התחזוקה שהוא דורש וגם מבחינת החימום שהוא מספק. אפשר לחבר אותו למערכת הסקה מרכזית והוא יעיל גם לחימום המים. לעומת הקודמים, כאן מדובר במכשיר שלא צריך ארובה, אלא רק חיבור לצינור העברה עבור הנפט.

גם עם הקמין הזה, יש נסיבות שבהן הוא עלול להיות מסוכן, ולכן מומלץ שמישהו מטעם החברה יחבר אותו לברז נפט כדי לבדוק את התקינות שלו.

באשר למחיר, מדובר בקמין הזול ביותר מכולם, אבל התחזוקה מעט מורכבת בהשוואה לקמיני גז.
 

המוצרים שלנו

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הטופס

 


לקבלת הדרכה וייעוץ
עם הצעת מחיר, חייגו:
074-767-97-75
או מלאו את הטופס

לקבלת הדרכה וייעוץ עם הצעת מחיר חייגו 074-767-97-75 או מלאו את הטופס

phone3, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-75

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

yanivsorag@gmail.com

location3, location, map, marker, pin

לבנדה 36, תל אביב