התקנת סורגים למבנים ניידים בבנייה קלה

התקנת סורגים יכולה להיות הכרחית במקומות מסויים ובעיקר בדירות קרקע.
בישראל, נעשה כיום שימוש נרחב במבנים ניידים. מבנים מסוג זה, אשר מעצם היותם כאלה ניתנים לשינוע, עשויים לשמש למגוון אפשרויות, החל מבתי מגורים, משרדים, כיתות לימוד – והרשימה עוד ארוכה. אלא שבעת הקמת מבנה שכזה, גם אם המדובר במשימה פשוטה יותר מאשר מבנים קבועים, נדרש לתת את הדעת על לא מעט סוגיות.

בשנים האחרונות, ניתן להבחין במגמה אחרת, משמעותית לא פחות, והיא שיותר ויותר מבנים מוקמים על פי עקרונות הבניה הקלה. אחד ההיבטים של בניה זו נוגע לתריסי המבנה.

כך הבניה הקלה נכנסת לתמונה
בניה קלה, ברמה הכללית, מתייחסת למבנים קטנים באופן יחסי. ההגדרה המדויקת היא בניין שבו חתכי המחיצות הפנימיות, כמו גם הקירות החיצוניים, הם בעלי משקל ליחידות שטח שאינו עולה על 50 ק''ג למ''ר. בהמשך לכך, בבניה מהסוג הזה יהיוה חתכי הרצפות או התקרות במשקל, ביחידת שטח, הנמוך מ-250 ק''ג למ''ר.

שיטת הבניה הקלה, המכונה גם "בניה מודולארית", נפוצה בעולם כבר עשורים רבים, והיא כוללת בתוכה יתרונות שונים: מחיר ההקמה של המבנה נמוך, וניתן לעשות זאת בפרק זמן קצר ביותר, ללא שימוש בכמות מאסיבית של אנשי מקצוע. חומרי הגלם, על מנת להשלים את המשוואה, יצטיינו אף במשקל נמוך במיוחד. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על הסורגים והקמתם.

מאפייני הסורגים בבניה קלה
בעיני רבים, אחד מסימני ההיכר של הבניה הקלה הוא החומרים הקלים אשר מרכיבים את המבנים שהוקמו על פי עקרונותיה. מתכת ופלדה הם שחקנים מרכזיים בשדה משחק זה, ואכן – הם משמשים גם חומר הגלם העיקרי להרכבת הסורגים הלכה למעשה. באמצעות הבניה הקלה, לכן, ניתן להקים את המבנה הנייד בפרק זמן קצר, ולהתקין עליו את הסורגים בקלות. הם יהיו חזקים, יחזיקו מעמד ויבצעו את עבודתם נאמנה.

פשטות הרכבת הסורגים הופכת אותם לכמעט מובנית מאליה במקרה של מבנים ניידים. הצורך העיקרי העולה כאן הוא בטיחות ומניעת פריצות למבנה. יש אנשים שלא מעניקים את תשומת הלב הראויה לסורגים במבנים ניידים, ומתייחסים למבנים כפתרון זמני, ותו לא. תפיסה זו שגויה מיסודה: ראשית, כי מבנים ניידים יכולים לשמש כיום עשרות שנים. שנית, מכיוון שיש פורצים המתייחסים אליהם כ"טרף קל" ביחס לבניינים רבי הקומות המאסיביים, וינסו לחדור אליהם. סורגים הם אמצעי הגנה מרכזיים.

אז איך מתחילים?
התקנת סורגים למבנה נייד מכניסה אותנו, כאמור, לשדה המשחק של הבניה הקלה. לכן, כשמעוניינים לעשות כן, נדרש לפנות לחברות אשר זהו תחום ההתמחות העיקרי שלהן: התקנת הסורגים הוא שלב מרכזי בהקמת המבנה, אך לא היחידי. מומלץ לבחון דוגמאות לפרוייקטים קודמים שביצעה אותה חברה, לברר מה משך התהליך ומהן העלויות שלו. כמובן שתמיד ניתן להוסיף סורגים גם למבנה קיים, על ידי מתקינים מקצועיים הבקיאים במאפייני הבניה מהסוג הזה.
 

המוצרים שלנו

לקבלת הצעת מחיר מלאו את הטופס

 


לקבלת הדרכה וייעוץ
עם הצעת מחיר, חייגו:
074-767-97-75
או מלאו את הטופס

לקבלת הדרכה וייעוץ עם הצעת מחיר חייגו 074-767-97-75 או מלאו את הטופס

phone3, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-75

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

yanivsorag@gmail.com

location3, location, map, marker, pin

לבנדה 36, תל אביב